Tradycja i nowoczesność

Mieszkanie w stanie deweloperskim na jednym z warszawskich osiedli. Dużo pięknej i otwartej przestrzeni, dwa tarasy oraz wysokie okna balkonowe w każdym z pomieszczeń, są niewątpliwym atutem tego mieszkania.

Lokalizacja:Warszawa
Metraż:110 m2

Tradycja i nowoczesność – nazwałam tak ten  projekt ze względu na wzajemne przenikanie się elementów drewnianych i drewnopochodnych z nowoczesnymi materiałami takimi jak spiek kwarcowy, czy beton architektoniczny. Jednym z założeń projektowych było to, aby wnętrze było nowoczesne, ale jednocześnie ciepłe i przytulne.

Przeciwwagę dla surowego wyglądu płyt betonowych stanowią miękkie i ciepłe w swej kolorystyce tapety, zasłony oraz drewniane elementy wyposażenia. Drewno ukazuje się tu w różnych formach – jest widoczne na podłodze, nad blatem w kuchni, jako wykończenie mebli, w postaci lampy w salonie, płytek drewnopodobnych, czy jako drewniana rama wokół lustra w holu.

We wnętrzu widoczne są również mocne akcenty kolorystyczne – bordowa ściana w salonie, czy mętny lazur w postaci postarzanego gresu w jednej z łazienek. Z jednej strony w tym wnętrzu można zauważyć przywiązanie domowników do pamiątek rodzinnych i zdjęć z podróży – w tym celu zaprojektowana została galeria zdjęć na ścianie w salonie.

Widoczna jest także tradycja rodzinna przechodząca z pokolenia na pokolenie, jaką stanowi przynależność do koła łowieckiego – pod postacią biblioteki złożonej z aktualnych i historycznych dzieł związanych z tą tematyką, ale także w postaci galerii trofeów myśliwskich w wydzielonej części salonu.

Z drugiej zaś strony możemy zauważyć upodobanie mieszkańców do technologii i nowoczesności – wspomniany wcześniej spiek kwarcowy, lustra podświetlane ledami, pojawiająca się geometria, biokominek zamiast telewizora, a także projektor oraz elektrycznie wysuwany ekran przed zabudową meblową. Łączenie w spójną całość tych różniących się od siebie płaszczyzn było intrygującym doświadczeniem.

Kolorystykę sypialni stanowią ciepłe beże i szarości w połączeniu z granatową obudową łóżka i panelami tapicerowanymi. Widoczna na ścianach sztukateria malowana w kolorze ścian nadaje wnętrzu elegancji i charakteru.

Najmłodszy domownik jest fanem piłki nożnej, w związku z tym w jego królestwie pojawia się wiele motywów związanych z tą tematyką – fototapeta z tłem stadionu, dywan w kształcie boiska, czy siedzisko w kształcie piłki. Szafa i półki zostały celowo zawieszone nad podłogą po to, aby można było w szybki i łatwy sposób uporządkować pudła z zabawkami.

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR