Nowoczesność i elegancja

Duży i przestronny dom w stanie deweloperskim, który należało pięknie urządzić i wykorzystać jego potencjał.

Lokalizacja:Warszawa
Metraż:200 m2

Inwestorzy to młode małżeństwo, które ceni sobie ciepło domowego ogniska, rozmowy przy kominku i spotkania z przyjaciółmi przy wspólnym stole. To osoby, dla których liczy się również harmonia przestrzeni, komfort i jakość użytych materiałów. Oboje lubią gotować i robią to doskonale. Komfort ich pracy zapewnia przestronna kuchnia, w której wszystkie sprzęty zostały skrupulatnie dobrane pod kątem funkcjonalnym. Jest to na przykład powiększona płyta indukcyjna (90 cm), czy piekarnik, który nie przepuszcza zapachów i można w nim piec jednocześnie 2 różne dania. Do przechowywania półproduktów i gotowych potraw służą chłodziarka i zamrażarka, umieszczone w dwóch odrębnych wysokich słupkach.

Miejsca do przechowywania jest oczywiście znacznie więcej – oprócz szafek w kuchni, pod schodami mieści się mini spiżarnia. Kolorystyka kuchni to ponadczasowa biel w połączeniu z czarnymi płytkami nad blatem z fakturą 3d oraz drewnianymi akcentami. Na ścianie łączącej kuchnię i korytarz widnieje czarno-biała fototapeta z motywem paryskich schodów. Od strony korytarza znajduje się szafa z lustrzanymi frontami i ciekawym detalem, jakim są kryształowe uchwyty. Swoje miejsce znalazła tu też galeria z rodzinnymi fotografiami.

Kolorystyka jadalni to odcienie szarości w połączeniu z piękną dębową podłogą. Ten z pozoru i tak duży stół, można rozłożyć do długości 4 metrów. Sercem salonu jest niewątpliwie narożny kominek, którego obudowa harmonijnie współgra z tłem czarnej ściany i obudową grzejnika. Mimo zastosowania czarnego koloru pomieszczenie jest wystarczająco jasne, ponieważ na dwóch jego ścianach znajdują się okna. Na ścianie z tv zastosowaliśmy tynk dekoracyjny imitujący płyty betonowe. Dzięki zastosowaniu tynku można było dokonać równego i estetycznego podziału na ścianie.

Inwestorom zależało na tym, aby w projekcie uwzględnić nie tylko oświetlenie główne w postaci lamp wiszących, ale także oświetlenie dekoracyjne, delikatne, bardziej kameralne, którym można w dowolny sposób manewrować. W ten sposób powstała wstęga w postaci sufitu podwieszonego, która ciągnie się wzdłuż okien i scala ze sobą wszystkie pomieszczenia na parterze. W suficie tym wbudowane są lampy punktowe, a od jego wewnętrznej strony umieszczona została taśma led. Podział oświetlenia na wiele grup daje olbrzymie możliwości aranżacyjne, w zależności od potrzeb mieszkańców. Podświetlone panele dekoracyjne znalazły się również na jednej ze ścian wzdłuż schodów. Jednak wisienką na torcie w przestrzeni wokół schodów jest niewątpliwie lampa wisząca o długości ponad 3 metrów.

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR