Magnolia

Dwupoziomowe mieszkanie na jednym z warszawskich osiedli, które charakteryzuje się nowoczesną i kameralną zabudową. Piękne, przestronne mieszkanie z możliwością zaaranżowania antresoli według własnych upodobań.

Lokalizacja:Warszawa
Metraż:125 m2

To, co urzekło mnie od pierwszej wizyty w tym mieszkaniu, to przepiękne, wysokie na niemal 6 metrów okno i otwarta na dwie kondygnacje część stropu wokół niego. Na parterze w tej części znajduje się jadalnia z dużym dębowym stołem, natomiast na antresoli zaprojektowany został otwarty gabinet. Widok za oknem niewątpliwie poprawia nastrój podczas pracy, a jednocześnie dostarcza sporą dawkę naturalnego światła.

Część dzienna na parterze jest otwarta i łączy ze sobą hol, kuchnię, jadalnię oraz salon. Kolorystyka, która dominuje to odcienie bieli, beżów i szarości w połączeniu z drewnem. Drewno niewątpliwie ociepla wnętrze, dlatego też pojawia się w wielu elementach wyposażenia – na podłodze, we wnękach z półkami, jako obudowa, czy blat mebli, ale także w postaci eleganckiego pochwytu wokół szklanej balustrady. Na ścianie z tv pojawia się biała cegła z wnęką, której kolor nawiązuje do wysokiego okna w kolorze antracytu. 

Na przeciwległej ścianie, wzdłuż kuchni i jadalni, wzrok przykuwa jasnoszara tapeta z geometrycznym wzorem. Stanowi ona ciekawe tło dla jasnej i delikatnej kuchni.

Wysoka zabudowa kuchenna została cofnięta względem ściany, dzięki czemu mogliśmy zaakcentować opaskę wokół niej i pomalować ją w kolorze antracytu. Całości dopełnia prosta bryła wyspy w kolorze magnolii.

Na antresoli, w bezpośrednim połączeniu z gabinetem, zaprojektowany został kącik telewizyjny dla najmłodszych domowników. Główny akcent kolorystyczny tej części stanowią dwa duże i wygodne fotele w kolorze jasnoróżowym i niebieskim. Ściana z tv jest nawiązaniem do salonu i na niej również znalazła się biała cegła. Płytki imitujące cegłę, zostały także wykorzystane w jednej z łazienek jako obudowa przestrzeni wokół wanny.

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR