Biel i jasny popiel

Mieszkanie w nowo powstałym bloku, stan deweloperski.

Lokalizacja:Warszawa
Metraż:100 m2

Foto: Łukasz Kurczewski

Głównym założeniem projektowym było to, aby część dzienna (kuchnia, salon i jadalnia) była ze sobą zintegrowana i otwarta, a jednocześnie, w miarę potrzeby, można byłoby tę przestrzeń podzielić i częściowo zamknąć. Na skutek tych działań, kuchnia została oddzielona od salonu wysokimi szklanymi drzwiami. Dzięki temu zapachy potraw nie przedostają się do innych pomieszczeń. Możemy także przysłonić widok kuchni podczas wizyty gości. Inwestorzy, to ludzie młodzi, aktywni, z dużą ilością bodźców w sferze zawodowej. Dlatego też na co dzień lubią przebywać we wnętrzu jasnym, przestronnym, gdzie dominują kolory takie jak biel oraz odcienie szarości.

Jasne wnętrze stanowi bardzo dobrą podstawę do użycia kolorowych dekoracji wnętrzarskich – poduszek, zasłon, obrazów, książek, czy kwiatów. Są to elementy, dzięki którym możemy odmienić wnętrze w łatwy i szybki sposób.

Kolejnym założeniem było to, aby uwzględnić w projekcie jak najwięcej miejsca do przechowywania. Wykorzystaliśmy do tego hol i korytarz, gdzie powstały 3 duże szafy, ukryte za lustrzanymi frontami, dzięki czemu stały się niemal całkowicie niewidoczne. Mała ilość otwartych półek oraz meble zawieszone nad podłogą, powodują, że to mieszkanie jest bardzo łatwe w obsłudze i nie wymaga poświęcania wielu godzin na sprzątanie.

Warto również zwrócić uwagę na inne detale –   geometria w sypialni (lampa i szafa) lub łączenie matu z połyskiem (fronty mebli, podłoga). W jednej z łazienek widoczna jest długa, szklana umywalka w połączeniu z matowymi płytkami w odcieniach szarości. W drugiej łazience widoczne jest połączenie białych płytek i mebli w połysku z matowym odcieniem płytek drewnopodobnych. Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj także zastosowanie kabiny prysznicowej, w której dwoje drzwi można złożyć, dzięki czemu zyskujemy więcej przestrzeni w łazience.

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR