Projekt aranżacji wnętrza online

Dziś wiele codziennych spraw można załatwić w świecie wirtualnym – online. Możliwe jest w ten sposób opłacenie rachunków, zamówienie niezbędnych ubrań, zakup książki itp. Ponadto przez internet można także skorzystać z pewnych usług, między innymi z pomocy projektantów wnętrz. Obecnie wiele osób nie chce aranżować kuchni, łazienek czy też salonów samodzielnie. Nie mają one bowiem na te przestrzenie pomysłów i wydaje im się to po prostu zbyt trudnym zadaniem. Z pomocą projektanta można natomiast stworzyć aranżację, która będzie nie tylko trafiała w gust zamawiającego, ale pozwoli także na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jest to ważne szczególnie w małych mieszkaniach, kawalerkach.

Od czego zacząć współpracę z projektantem?

Jest wiele biur projektowych, które pracują zdalnie. Współpraca z nimi polega na stworzeniu projektu do samodzielnej realizacji. Otrzymuje się zatem gotowy plan działania, wybrane odpowiednie meble oraz dodatki, które można nabywać już w swoim własnym zakresie. Oczywiście plan zawsze pozostaje propozycją i można wprowadzać jeszcze ewentualne poprawki, podczas jego realizacji. Jednak mając go w swoim posiadaniu, możemy kierować się nim na każdym etapie i bardziej świadomie aranżować przestrzeń. Nie każdy ma również czas na planowanie. Niekiedy mieszkanie jest od razu przeznaczone na sprzedaż. Wówczas dużo lepszym rozwiązaniem jest nawiązanie takiej współpracy, która pomaga zakończyć takie prace szybko i bezproblemowo.

Ofertę na zdalne usługi projektowe zamieszczono tutaj: https://anonimprojekt.pl/oferta/. Po nawiązaniu współpracy trzeba zacząć od dostarczenia wszelkich niezbędnych informacji, na temat pomieszczeń. Co powinny one obejmować? Można wymienić kilka takich rzeczy. Są to między innymi pomiary pomieszczenia, adnotacje dotyczące systemu elektrycznego itp. Projektant wnętrz musi wiedzieć, gdzie znajdują się okna, jakieś kratki wentylacyjne, żyrandole lub gniazdka. Szczególnie ważne jest to wtedy gdy nie chcemy, aby w tym zakresie dochodziło do jakichkolwiek zmian.

Gust klienta – co musi wiedzieć projektant?

Nie można zapominać również o ważnym elemencie, jakim jest gust klienta. Czasem możemy chcieć całkowicie zdać się na projektanta i jego doświadczenie. Zazwyczaj jednak projekt ma dotyczyć przestrzeni, w której sami chcemy mieszkać. Z tego też względu musi ona nam się ostatecznie podobać.

Projektantowi powinniśmy zatem przekazać informacje dotyczące tego, jakie są nasze ulubione kolory, jaki styl preferujemy, jakimi gatunkami drewna jesteśmy zainteresowani. Oczywiście zapoznanie projektanta z tym wszystkim nie oznacza wcale, że wpasuje się on idealnie w nasze gusta. Jednak będzie to wielce prawdopodobne. Gdyby natomiast pewne elementy nam nie odpowiadały, na etapie projektu można jeszcze swobodnie wprowadzać różne poprawki.

Jak wyglądają etapy projektu?

Gdy projektant zbierze już wszystkie najważniejsze informacje, wówczas może przystępować do działania. Na samym początku powstaje projekt koncepcyjny. Jeśli zostanie on zaakceptowany, wówczas przechodzi się do wizualizacji 3D. To ona daje klientowi najlepszy obraz tego, jak ostatecznie wszystko ma wyglądać. Następnie wprowadzane są ewentualne poprawki. Po poprawkach przechodzi się już bezpośrednio do projektu technicznego i wykonania kosztorysu. Same etapy mogą wydawać się dość proste i szybkie, jednak mimo wszystko potrzeba na nie naprawdę sporo czasu.

Dlaczego taka współpraca przewyższa projekty tradycyjne? Ponieważ jest ona wygodna dla obu stron. Projekt można wykonywać z miejsca swojego zamieszkania, a poprawki zgłaszać korzystając z maila lub telefonicznie. Oczywiście nie są konieczne również spotkania bezpośrednie, które często bardzo trudno jest zorganizować. Trzeba bowiem znaleźć na to czas, dojechać na miejsce, a najwięcej tego czasu zazwyczaj ma się w wolny weekend. Taka współpraca natomiast pozwala na realizowanie wszystkiego w godzinach pracy, bez konieczności poświęcania niekiedy swojego czasu wolnego.

Poza tym dużym plusem jest również to, że wykonanie takiego projektu jest po prostu tańsze. Wiele kosztów bowiem po drodze “odpada”. Z tego względu dziś dużo osób decyduje się właśnie na taką formę, która dodatkowo jest wygodna. Nie trzeba również ograniczać się do lokalnych projektantów. Można wybrać kogoś niezależnie od jego miejsca zamieszkania.

About the author

Leave a Reply

Realizacje

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR