Najczęściej zadawane pytania

1. Jakie usługi znajdują się w naszej ofercie?

Biuro Anonim Projekt oferuje projekty wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. Zakres naszych usług uwzględnia projekty kompleksowe, częściowe (pojedyncze pomieszczenia, projekt instalacji), jak i projekty online. Oferujemy również prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją. Zakres naszych usług obejmuje także wprowadzanie zmian do projektów deweloperskich oraz konsultacje projektowe.

2. Czy wykonujemy same wizualizacje (bez projektu)?

Projektowanie danego wnętrza to proces – od omówienia oczekiwań Inwestora, poprzez stworzenie kilku koncepcji układu funkcjonalnego i ogólnej wizji projektanta, aż do wykonania wizualizacji i rysunków technicznych. Każdy etap jest od siebie zależny i nie można żadnego z nich pominąć. Same wizualizacje (bez projektu), to obrazek wyrwany z kontekstu. Aby móc wykonać wizualizacje, trzeba mieć do tego podstawę, czyli znaczną część projektu. Nie da się stworzyć wizualizacji realnego obiektu z pominięciem innych etapów.

3. Kiedy należy zgłosić się do architekta po projekt wnętrz?

Im wcześniej, tym lepiej. Wszystko zależy od tego jakich zmian chcemy dokonać w istniejącym układzie – zmiany deweloperskie, w zależności od dewelopera, możemy wdrożyć w bardzo krótkim przedziale czasu, praktycznie na samym początku rozpoczęcia inwestycji.
Jeśli zależy nam na tym, aby projekt wnętrz był dobrze przemyślany (zarówno przez projektanta, jak i Inwestora), a wykonawca nie czekał na dostarczenie brodzika, czy płytek z Włoch, to powinniśmy pomyśleć o rozpoczęciu współpracy z architektem kilka miesięcy wcześniej. W przypadku nowo budowanego domu, najkorzystniej jest podjąć współpracę z architektem wnętrz już na etapie projektowania bryły domu. Pozwoli to uniknąć wprowadzania kosztownych zmian podczas późniejszych etapów budowy (np. przesunięcia ścian, czy nowego projektu instalacji). Czas trwania projektu również zależy od: wielkości powierzchni projektowej, stopnia skomplikowania projektu, dostępności projektanta w danym terminie, a także od czasu realizacji zamówień materiałów wykończeniowych, czy mebli na wymiar. Jeśli zależy Ci na sprawnej realizacji i szybkiej przeprowadzce, to nie czekaj do ostatniej chwili. Zakładając, że projekt 100-metrowego mieszkania będzie trwał 2-3 miesiące, jego realizacja również, a przed rozpoczęciem remontu powinniśmy zamówić niezbędne elementy wyposażenia, to już z tych liczb wynika, że współpracę z architektem powinniśmy zacząć minimum pół roku wcześniej.

4. Jak długo trwa praca nad projektem?

Wiele zależy od wielkości powierzchni do zaprojektowania oraz stopnia skomplikowania projektu. Orientacyjnie możemy przyjąć, że projekt małego mieszkania (do 50m2) trwa ok. 1,5 miesiąca, projekt średniego mieszkania (do 80m2) trwa 2-3 miesiące, a projekt dużego domu może trwać nawet pół roku. Czas trwania każdego projektu ustalany jest indywidualnie.

5. Czy mogę zlecić projekt wnętrz np. 100-metrowego mieszkania, bez jednego pokoju i pralni?

Tak. Zdarza się, że niektóre pomieszczenia są wykluczone z projektu (np. dodatkowy pokój dziecięcy, czy pomieszczenia gospodarcze). Do wyceny liczona jest tylko powierzchnia pomieszczeń projektowanych.

6. Jak przygotować się do spotkania z projektantem?

Na spotkanie z architektem powinieneś przygotować wydruk planu mieszkania (jeśli jest to stare mieszkanie do remontu i takiego planu nie posiadasz, będziemy bazować na później wykonanej inwentaryzacji). Dobrze jest także przejrzeć zdjęcia wnętrz w internecie i poszukać inspiracji, aby móc określić w jakim stylu wnętrza podobają Ci się najbardziej. Możesz także stworzyć listę kluczowych pytań, głównych założeń do projektu lub np. wypunktować meble, które zostaną z poprzedniego mieszkania i trzeba na nie znaleźć miejsce w nowej przestrzeni. Im więcej wiesz o swoich preferencjach, im lepiej znasz swoje oczekiwania, tym sprawniej będzie przebiegała współpraca z architektem.

 Wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę, dlatego jeśli potrzebujesz sprecyzowanej informacji, wypełnij proszę krótką ankietę oraz prześlij nam plan swego mieszkania w formacie pdf lub jpg.

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR