Najciekawsze trendy wnętrzarskie w 2021 roku

Rok 2021 zapowiada się w trendach wnętrzarskich niezwykle interesująco. Mają nim rządzić dwa dizajnerskie nurty. Po pierwsze: ucieczka do natury, im bardziej dzikiej lub rustykalnej, tym lepiej oraz minimalistyczna, po drugie: wyprawa do samego sedna indywidualnej osobowości. Przestrzenie wnętrz mają stać się azylem, enklawą i miejscem wytchnienia oraz bezpiecznym przyczółkiem pracy twórczej. Naturalne materiały, ciepłe kolory i dbałość o każdy szczegół powinna jednocześnie stanowić szansę na koncentrację w pracy, jak i odpowiadać na potrzebę odcięcia się od świata. 

Japandi, Art déco, Boho i styl rustykalny – cztery strony świata w dizajnerskim wnętrzarstwie 2021 roku 

Dizajnerzy sugerujący wystrój wnętrz na 2021 rok podkreślają nastanie rządów barw ziemi. We wnętrzach dominować będą zielenie, żółcie, błękity i brązy. Jednocześnie akcent paść powinien na naturalne materiały wykończeniowe: lny, wełny, tkane narzuty, elementy wikliny i gliniane bibeloty, od dzbanków na lampach kończąc. Wnętrzarskie cztery strony świata na rok 2021 to style: Japandi, Art déco, Boho i rustykalny. Można je zastosować oddzielnie, można również spróbować połączyć ich elementy. Zasada naczelna to komfort i poczucie bezpieczeństwa użytkowników, ich dobre samopoczucie i relaks. 

Styl Japandi – minimalistyczna równowaga pomiędzy koncentracją i relaksacją 

Pierwszy, sugerowany trend wnętrzarski 2021 roku to styl Japandi. Jest on elegancką syntezą japońskiego i skandynawskiego minimalizmu, co sprzyjać powinno idealnej równowadze pomiędzy koncentracją i relaksacją użytkownika danej przestrzeni. Aranżacje wnętrz wykonane w stylu Japandi charakteryzują się funkcjonalnością i bardzo przemyślanymi rozwiązaniami. Pomieszczania powinny być jednocześnie przytulne, jak i ściśle przemyślane pod kątem wykonywanych w nich aktywności, zawodowych i prywatnych. Japandi to delikatne kolory: zieleń, beż, błękit oraz proste formy o geometrycznych kształtach czworoboków i kół. Ważnym elementem tego stylu są również żywe rośliny, od pojedynczych wazonów ze świeżymi ikebanami, aż po zaprojektowanie zielonej, rosnącej wiele lat dżungli, którą zaaranżować można przy użyciu już wyhodowanych roślin, zakupionych w dojrzałej formie botanicznej, jak i własnych, wykonanych samodzielnie niewielkich nasadzeń. W tym przypadku ich pielęgnacja służyć ma również walce ze stresem i pomagać w ćwiczeniu koncentracji.

Art déco – elegancko i z nutką sentymentu 

W 2021 roku do łask wraca również styl Art déco. To znany już dizajn okresu międzywojennego, kojarzący się z eleganckimi dywanami, kapami i firanami, opływowymi liniami mebli i lamp oraz geometryczną organizacją przestrzeni wnętrz. W tym stylu istotne są również lustra, toaletki, bibeloty, rzeźby i wiele innych, nieco sentymentalnych szczegółów. Wnętrza w stylu Art déco wyposaża się często kupując na aukcjach antykwarycznych i w tym przypadku konieczny jest nieco większy budżet lub w ramach poszukiwań skarbów na pchlich targach, lub u sprzedawców prywatnych. Czasem warto także przeanalizować rodzinne zbiory i odkryć w nich interesujące przedmiotu, które nadadzą wnętrzu indywidualny, niepowtarzalny charakter.

Boho – dzikość w czasach zarazy, ale wersja skandynawska, czyli Scandi Boho 

Kolejna propozycja wnętrzarska na rok 2021 to styl Boho. Jego istotą są naturalne materiały, także pochodzenia pozaeuropejskiego. W roku 2021 proponowana jest jednak skandynawska odmiana stylu Boho, czyli tak zwany Scandi Boho. W tym wydaniu Boho sugerowane są naturalne barwy ziemi, z akcentem na zielenie i beże, makatki, plecionki, makramy i dużo żywych roślin, aczkolwiek niewielkich rozmiarów. W Scandi Boho królować mają bowiem fiołki alpejskie, narcyzy w wersji doniczkowej, prymulki oraz wiele, wiele innych wiosennych akcentów. Specjaliści w dziedzinie architektury wnętrz podkreślają bowiem zarówno swoiście antydepresyjny, jak i ekologiczny wymiar tego typu aranżacji.

Styl rustykalny – przytulność wiejskich wakacji u babci 

Ostatnia propozycja wnętrzarska na rok 2021 to styl rustykalny w wersji lokalnej. Proponuje się w nim aranżacje na bazie starych, poddanych renowacji wiejskich mebli, dekoracje w postaci ciepłych, naturalnych tkanin, w tym firanek-zazdrosek z lnu i lnianych obrusów, a także wiele, wiele innych, kojarzących się z wakacjami u babci detali, rzeźb ludowych ptaszków i aniołków, ręcznie malowanych talerzy czy lamp z motywem koni. Ma być ciepło, przytulnie, radośnie i z dużą otwartością na kicz ludowy. Celem takiej aranżacji wnętrz jest wytworzenie przyjaznej i relaksacyjnej atmosfery. Tak, aby przebywanie i praca w danym pomieszczeniu dawała także szansę wykreowania poczucia bycia zaopiekowanym, dopieszczonym i ucieszonym babcinym klimatem wsi. 

About the author

Leave a Reply

Realizacje

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR