Jak urządzić kawalerkę?

Metamorfoza małego mieszkania z małym budżetem może być od początku trudna. Jak urządzić kawalerkę małym kosztem? Kawalerki mają różny metraż, jednak zazwyczaj nie przekracza on 40 m kw. Wtedy mówimy w gruncie rzeczy o dużej kawalerce. Niekiedy jednak kawalerki mają 18 czy też 20 m kw, choć przeważnie wielkość ta oscyluje wokół 25 m kw. Tutaj powierzchnia jest już naprawdę bardzo mała i trzeba porządnie się wysilić, aby uczynić ją funkcjonalną mając do dyspozycji mały budżet. Każdy oczywiście chce mieszkać w miejscu ładnym i estetycznym, jednak nie zawsze środki pozwalają nam na gruntowny remont. Zazwyczaj musi być on wykonywany tanim kosztem i z pomysłem. Warto więc poprosić o pomoc.

Aranżacja kawalerki z pomocą projektanta wnętrz

Każda przestrzeń jest wymagająca pod względem jej aranżacji, jednak mała szczególnie. Natomiast jeśli my sami nie do końca znamy się na urządzaniu wnętrz, możemy przy tym zadaniu po prostu polec. Czy zatem słuszniejszym wyborem nie byłoby skorzystanie z usług kogoś doświadczonego, takiego jak projektant wnętrz? Ktoś może jednak sobie pomyśleć, że kwota przeznaczona na tego typu usługi nie jest mała, a to przecież nie wpisuje się w kontekst remontu z małym budżetem. Obecnie projektowaniem wnętrz zajmuje się wielu specjalistów, dlatego też ceny stały się dużo bardziej konkurencyjne. Kolejna kwestia to natomiast zakres pracy projektanta. Jeśli ma zająć się on tylko i wyłącznie przygotowaniem projektu, bez wdrożenia go w życie, to na pewno będzie to mniejszy koszt, z którym damy sobie radę.

Projektanci wnętrz mają duże doświadczenie i są obeznani z różnymi trendami. Już w pierwszej sekundzie po obejrzeniu naszego mieszkania, są w stanie wysnuć wiele propozycji. Obecnie nie ma konieczności zapraszania projektanta bezpośrednio do domu, wielu świadczy bowiem swoje usługi online. Do skutecznej pracy zdalnej projektantowi wnętrz potrzeba dokładnych pomiarów kawalerki. Tego typu usługi są również znacznie tańsze, ponieważ nie wymagają bezpośrednich działań. Minusem w tej sytuacji może jednak okazać się dla nas to, że sami będziemy musieli dokładnie wymierzyć wszystkie powierzchnie, aby wiedzieć, co faktycznie może się w nich zmieścić. Najlepiej by projektant uzyskał wszystkie wymiary. To pomoże mu zadecydować, czy jakieś konkretne rozwiązanie ma rację bytu w danej sytuacji.

Jak wykonywać remonty tanim kosztem?

Nie zawsze jesteśmy w stanie zaoszczędzić na remoncie, ponieważ niektóre rzeczy muszą mieć swoją cenę. Przykładowo nie opłaca się kupować słabych pod względem jakości mebli, które już po kilku miesiącach będą nadawały się do naprawy. Jednak możemy korzystać z promocji sklepowych, orientować się w tym, jaki asortyment mają outlety, poszukać czegoś używanego. Wiele mebli pochodzących z drugiej ręki można samodzielnie odnowić i nadać im nowe życie. To na pewno sprawi, że nasze wnętrze stanie się wyjątkowe.

Okresowe wyprzedaże zawsze są dobrym czasem na to, aby dokonywać zakupów. Nie tylko meble ogrodowe można kupić taniej na sezonowych wyprzedażach. Warto obserwować czy sklepy aktualnie proponują jakieś obniżki. Trafienie na przecenę pozwoli nam znaleźć okazję i zaoszczędzić.

Czasem możemy również odkupić od kogoś jakąś farbę bądź materiały, których on nie zdążył wykorzystać. Wiele świetnych ozdób i dekoracji, również jest możliwych do kupienia z drugiej ręki.

Kawalerka – garść inspiracji

Projektant może zaproponować nam różne rozwiązania na to, aby uczynić kawalerkę dużo bardziej funkcjonalną. Niektóre z nich wymagają dużo większego nakładu finansowego, inne natomiast znacznie mniejszego. Jak urządzić kawalerkę i wydzielić tanio poszczególne przestrzenie? Najprostszym rozwiązaniem będą oczywiście zasłony zaciemniające. Obecnie wiele z nich można kupić na wyprzedażach sklepowych, a zatem niekoniecznie musi być to duży wydatek. Karnisze również są tanie, w ten oto sposób można stworzyć dla siebie oddzielną sypialnię. Tanie będzie również postawienie ścianki z płyt kartonowo-gipsowych.

Droższym rozwiązaniem będzie natomiast sypialnia na antresoli, ponieważ tutaj musimy już znaleźć fundusze na schody oraz całą konstrukcję. Można także zdecydować się na przeszkloną ściankę loftową. Jeśli jest ona mała, to także nie musi być przesadnie droga. Otwierając przestrzeń zyskujemy szansę na jej optyczne pomieszczenie. To ma niebagatelny wpływ na komfort mieszkania.

About the author

Leave a Reply

Realizacje

Ta strona używa plików cookies . Polityka prywatności.
Akceptuję

GDPR